Microsoft uruchamia darmowego Office’a Online!

Czas pożegnać Office Web Apps. Te zostaną zastąpione nowym pakietem, który nazywa się Office Online. To darmowa wersja pakietu Microsoft Office, która działa jako aplikacja webowa, a więc w przeglądarce internetowej.

Czy Office Online to to samo, co Office Web Apps, ale z nową nazwą? Z grubsza: tak, aczkolwiek pojawiło się kilka miłych zmian. Microsoftowi zależało jednak przede wszystkim na rebrandingu i lepszym wypozycjonowaniu swojego darmowego pakietu, bo, jak twierdzi, „większa część z miliarda użytkowników Office’a nie miała pojęcia o istnieniu Office Web Apps”.

Office Online jest od teraz dostępny nie tylko z poziomu OneDrive’a, ale również na dedykowanej mu witrynie Office.com. Tam znajdziemy wszystkie jego składniki, a więc Worda, Excela, OneNote’a, PowerPointa, Outlooka, OneDrive’a, Kalendarz i Kontakty.

Korzystanie z Office Online jest w pełni darmowe a dzięki temu, że ów pakiet działa jako aplikacja webowa, jest on zgodny nie tylko z Windows, ale też z większością konkurencyjnych systemów operacyjnych.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.