Na Steam będzie jeszcze więcej obniżek

Rynek gier niezależnych wyszedł z cienia od czasu pojawienia się Steam Greenlight. Valve nie tylko daje zarobić twórcom niewielkich produkcji, ale od teraz także pozwala im samodzielnie decydować o promocjach, na których skorzystają gracze.

Nowa inicjatywa została odkryta przez jednego z użytkowników Reddita. Według zrzutu ekranu pochodzącego z prywatnego forum Steama wynika, że developerzy mogą już samodzielnie konstruować promocje obniżające do dowolnej kwoty własne gry. Dla graczy to świetna wiadomość, bo teraz częściej otrzymają szansę zakupu gier po niższych cenach, a developerzy będą mogli w ten sposób zachęcić klientów do wypróbowania nowego DLC, upamiętnić rocznicę powstania gry czy wykorzystać promocję w innych celach marketingowych. Warunek jest jednak taki, że obniżki nie mogą trwać dłużej niż 2 tygodnie i pojawiać się częściej niż co dwa miesiące.

0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.