Najszybsza maszyna świata vs gwiazda tenisa stołowego

Kuka to jeden z największych dostawców robotów przemysłowych posiadający 25 oddziałów na całym świecie. W związku z otwarciem nowej filii w Chinach koncern przygotował atrakcje dla fanów robotyki i... ping-ponga.

Timo Boll to niemiecki mistrz tenisa stołowego, zdobywca Pucharu Świata i zdobywca wielu europejskich nagród. Innymi słowy, lepszego kandydata do pojedynku sprawdzającego refleks i dokładność maszyny nie mogliśmy sobie wymarzyć. 11 marca br. Boll zmierzy się z robotem Kuka KR Agilus aspirującego do miana najszybszego robota przemysłowego na świecie. Agilus został zaprojektowany do pracy wymagającej dużej szybkości i niezwykłej precyzji. Najbardziej podstawowy model może wykonywać ruchy w pięciu osiach, a jego ramię obejmuje zasięg 70 cm.

Nowa fabryka Kuka w Szanghaju o powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych zatrudni 350 pracowników, którzy będą w stanie zasilić zapotrzebowanie na roboty z serii QR Quantec i kontrolery KR C4 dla całego azjatyckiego obszaru.

Poniżej możecie obejrzeć zapowiedź pojedynku. Jak sądzicie – człowiek pokona maszynę?

0
Źródło: Gizmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.