Oto smartfon dla prawdziwego geeka

Firma Geeksphone zapowiedziała nowy smartfon o nazwie Revolution, który posiada zainstalowane nie jeden, a dwa linuxowe systemy: Android i Firefox OS.

W telefonie zainstalowany będzie dwurdzeniowy procesor Intel Atom 1,6 GHz i 1 GB pamięci RAM. Treści będą wyświetlane na 4,7-cakowym ekranie, pracującym w rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Oprócz tego, znajdziemy w nim 4-gigabajtową pamięć masową i 8-megapikselowy aparat. Telefon ten nie będzie obsługiwał sieci LTE.

Jego bateria będzie miała pojemność 2000 mAh, co powinno pozwolić na cały dzień pracy bez konieczności ładowania baterii. Co ciekawe, przycisk „Home” umieszczony jest na środku dolnej części telefonu, tak jak w iPhonie.

Nie wiemy jeszcze jaka wersja Androida zostanie zainstalowana na Revolution, ale z graficznych materiałów promocyjnych wynika, że będzie to zmodyfikowany Android Jelly Bean w wersji 4.3. Android będzie też domyślnie uruchamianym systemem, a Firefox OS będzie można uruchamiać na życzenie. Geeksphone twierdzi również, że będzie możliwa instalacja innych zgodnych linuxowych systemów operacyjnych.

Telefon ma się pojawić w sprzedaży 20 lutego w cenie 289 euro.

0
Źródło: TechRadar
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.