Pamiętacie linijki zawijane na rękę? LG opatentowało coś podobnego…

Ten rok rozbudził trendy na ubieralne gadżety wszelkiej maści. Czołowi producenci elektroniczni skupiają się na smartwatch'ach, a mniejsze start-upy prześcigają się w pomysłach dotyczących inteligentnych bransoletek.

LG chce w tym temacie najpewniej wykorzystać swoją technologię giętkiego wyświetlacza. Do sieci trafił wniosek patentowy, z którego wynika, że LG może pracować nad bransoletką łączącą w sobie także cechy smartwatch’y. Na jej zewnętrznej stronie znalazłby się wyświetlacz, który oprócz godziny pokazywałby także powiadomienia ze smartfona. Najciekawiej jednak przedstawia się sama forma gadżetu.

Bransoletka wykonana byłaby z giętkiego tworzywa, które po rozwinięciu sztywniałoby w ten sam sposób jak popularne w latach ’90 linijki. Po co LG chce zastosować taki trik? Bransoletka zakończona byłaby z jednej strony twardą końcówką, która miałaby spełniać rolę rysika. Pytanie tylko czy na taki pomysł nie jest już za późno. Rysiki wszak praktycznie znikają już z użycia…

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.