Pod tą śmieszną nazwą kryje się potężne wnętrze

Wiko Mobile - nieduży, ale szybko rozwijający się producent telefonów z Francji - zaprezentował światu pierwszy smartfon z procesorem Nvidia Tegra 4i.

Smartfon Wiko WAX wyposażony jest w 4,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 8-megapikselowy aparat cyfrowy z tyłu obudowy oraz aż 5-megapikselową kamerę z przodu.

Tegra 4i to pierwszy układ Nvidii ze zintegrowanym modemem LTE, który poza superszybką łącznością, oferuje także 60-rdzeniowy procesor graficzny (w oryginalnej Tegrze 4 jest ich 72) oraz łącznie pięć rdzeni – cztery szybkie i jeden, przeznaczony do oszczędzania baterii. Nie wiemy, z jaką prędkością pracuje układ w tym telefonie, ale maksymalnie może to być 2,3 GHz. 2 Gb pamięci RAM również powinno znaleźć się na pokładzie.

Po wyjęciu z pudełka, użytkownicy otrzymają do interakcji system Android 4.3, ale aktualizacja do KitKata jest na liście obietnic producenta.

Wiko WAX ma pojawić się na wybranych rynkach w kwietniu 2014 roku. Polska nie znalazła się na liście dostaw póki co. Ceny także jeszcze nie znamy.

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.