SailFish OS trafi na starsze telefony Samsunga

Zatrudniony w Jolla inżynier opublikował na swoim twitterowym koncie dość ciekawą informację. "Wkrótce" system SailFish zostanie dostosowany do instalacji na starszych urządzeniach firmy Samsung.
Jolla Sailfish

Jolla Sailfish

System Sailfish jak dotąd został przystosowany do działania na urządzeniach Nexus 7 i Nexus 4. Wkrótce jednak ma być dostępny na „starsze telefony Samsunga”. Jak stwierdziła Jolla, mając w perspektywie możliwość zainstalowania SailFisha zamiast oryginalnego systemu w tych telefonach to mądry argument, by nie wymieniać tych smartfonów na te marki Lumia.

Niestety, nie mamy dalszych informacji na ten temat. Nie znamy daty premiery systemu ani listy modeli, z którymi będzie zgodny. Pamiętajmy jednak, że smartfony Galaxy zostały zaprojektowane przez Samsunga do pracy z systemem Android. Podmiana tego systemu powinna być dokonywana wyłącznie na własne ryzyko.

Maybe not wise to exchange your old Samsung to new Lumia, because you may get Sailfish OS to it soonish. My #1000 tweet;)

— Harri Hakulinen (@HarriHakulinen) luty 11, 2014

0
Źródło: Jolla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.