Satya Nadella prosi Billa Gatesa o pomoc

Wszystko wskazuje na to, że szef usług chmurowych w Microsofcie obejmie stanowisko dyrektora generalnego firmy, zastępując Steve'a Ballmera. Według niepotwierdzonych informacji, Nadella chce, by Bill Gates ustąpił ze stanowiska prezesa zarządu, by mógł znaleźć czas na prace nad produktami Microsoftu.
Satya Nadella

Satya Nadella

Jak donosi redakcja serwisu Re/code, Satya Nadella to ulubieniec Billa Gatesa i faworyt na stanowisko dyrektora generalnego Microsoftu, co ponoć pomogło mu w ponoć podjętej już decyzji dotyczącej jego awansu. Informowaliśmy was jednak, że sam Bill Gates ma ustąpić ze stanowiska prezesa zarządu Microsoftu. Czy to dlatego, że ów zarząd chce świeżej krwi i ostatecznego pozbycia się Gatesa z firmy? Wygląda na to, że chodzi o coś zupełnie innego.

Według Re/code, Gates pozostanie w zarządzie, ale nie na stanowisku jego prezesa. Wygospodarowany dodatkowy czas zaangażowanego obecnie głównie w działalność charytatywną miliardera ma zostać przeznaczony na prace nad nowymi produktami Microsoftu. Gates ma to zrobić na prośbę Nadelli i stać się prawą ręką nowego dyrektora generalnego.

Bill Gates niezmiennie twierdzi, że nie zamierza wracać do pełnoetatowej pracy w Microsofcie, chcąc skupić się na swojej filantropijnej działalności.

0
Źródło: Re/code
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.