Steve Jobs trafi na amerykańskie znaczki pocztowe

Kolekcjonerska seria znaczków upamiętniać ma najwybitniejsze postacie z amerykańskiej historii, takie jak Elvis Presley, Michael Jackson, Jimi Hendrix czy James Brown. Tego typu wyróżnienie jak najbardziej się Jobsowi należy.

Seria ma się pojawić na rynku w przyszłym roku i jeszcze nie wiadomo, jak poszczególne znaczki będą wyglądać (ilustracja do tego wpisu to nasza własna kompilacja przygotowana w programie graficznym). Wiadomo za to co innego – Steve Jobs będzie pierwszą postacią ze środowiska komputerowego, które trafi na znaczki wydawane przez amerykański urząd pocztowy. Co więcej, w jego odstąpiono od zwyczajowego pięcioletniego oczekiwania od momentu śmierci osoby umieszczonej na znaczku (Jobs zmarł w 2011 roku).

A czemu w tym wpisie cały czas podkreślamy, że chodzi o znaczki amerykańskie? To proste, Jobs (a także np. Steve Wozniak) wielokrotnie był już umieszczany na znaczkach wydawanych w innych krajach. Na przykład w… Mozambiku:

Seria znaczków przedstawiających Steve’a Jobsa pochodzi z serwisu Shutterstock.

0
Źródło: CNN.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.