Tak wygląda centrum powiadomień w Windows Phone 8.1

W Internecie pojawił się slajd z poufnej prezentacji Microsoftu, na którym widać nowe zrzuty ekranowe z systemu Windows Phone 8.1. Naszą uwagę przykuł ten z nowym centrum powiadomień.
(źródło: Winphollowers)

(źródło: Winphollowers)

System Windows Phone był krytykowany za poleganie wyłącznie na aktywnych kafelkach jako jedynej metodzie na przechowywanie powiadomień z aplikacji. Microsoft najwyraźniej wziął sobie uwagi użytkowników do serca, bowiem mająca mieć swoją premierę w kwietniu aktualizacja systemu ma wprowadzić do niego nowe centrum powiadomień, które uzupełni wspomniane wyżej aktywne kafelki.

Jak wynika ze slajdu, owo centrum powiadomień ma przypominać to znane już z Androida i iOS-a. Będzie można w nim umieszczać przyciski szybkiego dostępu do zmieniania ustawień (włączanie i wyłączanie Blutetooth, Wi-Fi, trybu samochodowego i innych). Powiadomienia będzie można usuwać grupowo lub pojedynczo. Twórcy aplikacji będą mogli również definiować inne powiadomienia niż standardowe, dzięki dodanemu odpowiedniemu API.

Windows Phone 8.1 ma zadebiutować w kwietniu. Uważa się, że wszystkie smartfony z Windows Phone 8 otrzymają tę aktualizację, bo, jak stwierdził Microsoft, „nie ma przeciwko temu żadnych technicznych przeciwwskazań”.

0
Źródło: WMPoweruser
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.