VLC przyjęty do Sklepu Windows

Ufundowana crowdfundingowo wersja odtwarzacza VLC dla Windows 8 powstaje już od ponad roku. Usunięto już jednak ostatnie błędy techniczne, a Microsoft już certyfikował aplikację. Lada dzień pojawi się ona w Sklepie Windows.

Jean-Babtiste Kempf, szef VideoLAN, a więc grupy odpowiedzialnej za odtwarzacz VLC, poinformował redakcję serwisu Neowin, że Microsoft certyfikował już jego aplikację w wersji dla Windows 8, a ostatnie błędy techniczne zostały już usunięte. Nie oznacza to jednak, że jeszcze dziś będziemy mogli pobrać ten znakomity odtwarzacz w wersji dostosowanej do możliwości najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. VideoLAN chce jeszcze poprawić „bardzo drobne błędy w interfejsie aplikacji”, zanim zostanie ona opublikowana.

Kempf w związku z tym nie chce jeszcze podawać daty premiery aplikacji, argumentując, że i tak bywała ona już zbyt wiele razy przesuwana. Na szczęście to, co zostało do poprawienia, to kosmetyka, co oznacza, że program ten lada dzień zostanie udostępniony.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.