Wielki powrót Aero Glass?

Aero Glass to nazwa domyślnego interfejsu systemów Windows Vista i Windows 7, który zniknął wraz z Windows 8. Cechował się przeźroczystymi obramowaniami okien na Pulpicie. Jak się okazuje, jest on obecny również w Windows 8.1 Update 1.

Aktualizacja Update 1 do systemu Windows 8.1 ma się pojawić w usłudze Windows Update najprawdopodobniej już w kwietniu. Jej wczesna wersja testowa wyciekła już do Internetu i, jak odkrył jeden z entuzjastów, kryje w sobie ciekawą niespodziankę.

Jak się okazuje, po zainstalowaniu tej aktualizacji można zmodyfikować wpisy w Rejestrze Windows tak, by na Pulpicie, zamiast interfejsu Modern UI, pojawił się Aero Glass. Odkrywca zaznacza jednak, że ów interfejs na chwilę obecną cechuje się bardzo niską stabilnością i ma wiele błędów.

Jeżeli posiadasz Windows 8.1 Update 1 w nieukończonej, testowej wersji, jaką można znaleźć na sieciach BitTorrent, wystarczy znaleźć w Rejestrze klucz KEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows, kliknąć na „Windows”, wprowadzić nowy klucz i nazwać go DWM. Następnie należy wprowadzić wartość 32-bitową Dword, nazwać ją HideBlur a następnie ustalić jej wartość jako „1”.

0
Źródło: WinBeta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.