Xbox One „superłatwy do programowania”

Microsoft nie od dziś rozumie jak istotne jest zainteresowanie twórców z firm trzecich daną platformą. I wygląda na to, że jeżeli chodzi o konsolę Xbox One, to udało mu się zyskać ich sympatię.

Studio No Goblin, które przyłączyło się jako partner do programu [email protected] dla twórców niezależnych, zabrało głos w sprawie tworzenia gier na konsolę Xbox One. Jak twierdzi, Microsoft wykonał bardzo dobrą robotę jeżeli chodzi o upraszczanie i ułatwianie „deweloperki” na tę konsolę. Na swoim oficjalnym blogu, studio dziękuje za stworzenie „konsoli, która najbardziej zachęca nas do publikacji naszych gier”.

No Goblin twierdzi również, że opiekunowie programu [email protected] ze strony Microsoftu „niesamowicie szybko reagują i są bardzo pomocni” w tworzeniu gier. Zdaniem studia, deweloperzy „będą zaskoczeni” programem [email protected]

Pierwsza gra No Goblin na konsolę Xbox One nosi tytuł Roundabout, ma się pojawić w sprzedaży jeszcze w tym roku.

0
Źródło: No Goblin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.