Zegarek Apple’a tak łatwo się nie rozładuje

Czas pracy na baterii to duży problem dla inteligentnych zegarków. Ponoć właśnie on powstrzymuje Apple'a przed wydaniem na rynek swojej wersji tego urządzenia. To nie oznacza, że Apple zamierza rezygnować z wprowadzania swojego zegarka na rynek.
Apple iWatch (wizja artystyczna)

Apple iWatch (wizja artystyczna)

Według informacji zdobytych przez redakcję The New York Times, firma Apple ma szereg pomysłów na rozwiązanie krótkiego czasu pracy na baterii inteligentnych zegarków. Urządzenie, roboczo nazywane iWatch, ma zostać wyposażone w panel słoneczny, zainstalowany jako jedna z warstw pod dotykowym ekranem. Doniesienia New York Timesa brzmią jednak dość niewiarygodnie, bowiem eksperci twierdzą, że taka technologia nie jest jeszcze gotowa na wdrożenie przy masowej produkcji.

Zegarek ma też posiadać zakrzywiony ekran dotykowy i system bezprzewodowego ładowania. Nie wiadomo jednak, czy Apple wymyśli własnościowe rozwiązanie, czy też wykorzysta standard Qi, który wykorzystuje, między innymi, Nokia. Ciężko to ocenić, bowiem Apple wciąż nie wprowadził systemu bezprzewodowego ładowania do któregokolwiek ze swoich produktów.

0
Źródło: The New York Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.