Znalazł usterkę w Windows 8.1 i stał się bogaty

Już drugi raz Microsoft płaci internaucie za odnalezienie usterki w swoim systemie operacyjnym. Zapowiada też, że nadal będzie to robił.

Microsoft oferuje nagrody finansowe za odnajdywanie błędów i usterek w jego oprogramowaniu. Za znalezienie wyjątkowo krytycznego błędu można zarobić nawet sto tysięcy dolarów. Jak dotąd udało się to jednej osobie. James Forshaw stworzył działającego exploita dla Windows 8.1 i opisał dokładnie błąd, który wykorzystał.

Tym razem nagrodę otrzymuje Yu Yang, pracownik firmy NSFOCUS Security Labs, który również stworzył exploita na najnowszy system Microsoftu i metodę jego zablokowania. Yang, podobnie jak Forshaw, otrzymał 100 tysięcy dolarów.

W sumie, odkąd program nagradzania specjalistów za wykryte błędy został uruchomiony, a więc od czerwca, Microsoft wypłacił 253 tysiące dolarów siedmiu osobom, które znalazły usterki w Windows 8.1 i Internet Explorerze 11.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.