„Windows 8.1 z Bing”, czyli nowy, bardzo tani Windows

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze informacje o nowej, tajemniczej dystrybucji "Windows z Bing". Spekulowano, że to będzie darmowy system operacyjny od Microsoftu. Prawda jest nieco inna, aczkolwiek również interesująca.

Do Internetu wyciekła dokumentacja systemu operacyjnego Windows 8.1 z Bing, dzięki której zaczynamy rozumieć czym on właściwie jest. To system, który przeznaczony będzie dla partnerów OEM i ma on być wykorzystywany w najtańszych urządzeniach z Windows. Będzie on miał kilka ograniczeń, ale za to bardzo niską cenę (niestety, nie wiemy jaką). Co to za ograniczenia?

Właściwie będzie obowiązywać tylko jedno. W tym systemie Bing będzie ustawiony jako domyślna wyszukiwarka i partnerzy OEM nie będą mogli jej zmienić, zarówno w samym systemie operacyjnym, jak i przeglądarce Internet Explorer. Możliwość zmiany tej wyszukiwarki będzie możliwa tylko i wyłącznie przez użytkownika końcowego.

Windows 8.1 z Bing najprawdopodobniej nie będzie dostępny do kupienia jako samodzielny system operacyjny, a więc tylko partnerzy OEM Microsoftu będą mogli go kupować i instalować w swoich urządzeniach.

0
Źródło: BAV0.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.