Akcje Microsoftu ostro w górę!

Microsoft zapowiedział konferencję prasową na 27 marca i nikt nie wie, co na niej zaprezentuje. Ktoś zasugerował, że będzie to Office dla iPada. Ta plotka wystarczyła, by wartość akcji Microsoftu poszybowała w górę.
Co pokaże Satya Nadella?

Co pokaże Satya Nadella?

Wartość akcji Microsoftu wzrosła o 3,94 proc. i w momencie pisania tego tekstu wynosi 39,55 dolara na NASDAQ. Ostatnim razem, gdy Microsoft był tak wysoko wyceniany, w kalendarzu widniał rok 2000. Co wzbudziło taki entuzjazm inwestorów?

Jak się okazuje, plotka dotycząca konferencji, na której pojawi się Satya Nadella (dyrektor generalny Microsoftu). Oficjalnie wiadomo tylko tyle, że będzie ona dotyczyć czegoś, co stoi na skrzyżowaniu „świata mobilnego i chmury”. Nieoficjalnie, w kuluarach, mówi się, że Microsoft tego dnia zaprezentuje Office’a dla iPada.

Microsoft nie potwierdza ani nie zaprzecza tym informacjom. W październiku ubiegłego roku ówczesny dyrektor generalny Microsoftu, Steve Ballmer, potwierdził, że jego firma pracuje nad Officem dedykowanym tabletowi Apple’a. Jeżeli wierzyć spekulacjom, produkt ten będzie wymagał posiadania subskrypcji na Office 365.

0
Źródło: USA TODAY
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.