Angry Birds już drugi raz chcą wyjść poza własny schemat

Wściekłe Ptaki w formie wyścigów kartingowych nie zdobyły aż takiej popularności jak klasyczne odsłony gry. Mimo to Rovio nie zamierza jeszcze wracać do korzeni i próbuje sił w nowych gatunkach.

Minęły już cztery dni od wypuszczenia przez Rovio pierwszego, dość enigmatycznego trailera. Trafnie przypuszczaliśmy, że akcja gry rozegra się w średniowieczu, choć chyba nikt z nas nie wpadł na to, że Angry Birds: Epic może być grą RPG… Czego możemy się spodziewać? „Eksploracji fantastycznej Piggy Island, na której znajdziemy wioski tubylców, ośnieżone, górskie stoki, tropikalne plaże i głębokie jaskinie”.

Oprócz informacji o turowych pojedynkach nie wiadomo jeszcze jak dokładnie wyglądać będzie rozgrywka. Po screenach promocyjnych spodziewać możemy się z pewnością opcji wytwarzania broni (drewniane miecze, różdżki zakończone czymś gąbczastym, patelnie itp) oraz udoskonalenia naszych bohaterów, jak na typowe RPG przystało.

W pierwszej kolejności gra trafi na rynek australijski i kanadyjski. Światowa premiera na iOS, Android i Windows Phone odbędzie się w terminie „późniejszym”.

0
Źródło: Angrybirdsnest.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.