Aplikacja, która pozwoli ci unikać znajomych

W sklepie Apple App Store pojawiła się aplikacja, za pomocą której będziesz mógł lub mogła unikać osób, których zdecydowanie nie chcesz spotkać na swojej drodze.

Aplikacja Cloak pobiera dane z sieci społecznościowych, na których masz konto, takich jak Foursquare czy Instagram, by móc określić w przybliżeniu gdzie znajdują się aktualnie twoi znajomi. Są oni zaznaczeni na wyświetlanej na ekranie telefonu lub tabletu mapie. Aplikacja potrafi też ostrzec jej posiadacza za pomocą powiadomienia push, jeżeli dana osoba pojawi się w pobliżu nas.

Uważam, że sieci społecznościowe osiągnęły już swoje maksimum. Rzeczy takie, jak Twitter czy Facebook są niczym wypchane po brzegi windy, gdzie wszyscy się tłoczą. Rzeczy antyspołecznościowe będą coraz popularniejsze. Pojawi się coraz więcej projektów takich, jak nasz — twierdzi Chris Baker, twórca Cloaka.

Aplikacja jest dostępna za darmo Jeżeli zdobędzie popularność, pojawi się również w wersji na system operacyjny Android.

0
Źródło: BBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.