Chiny wysyłają drony na wojnę ze smogiem

Chiński rząd ogłosił we wtorek projekt "wojna z zanieczyszczeniem". Chińczycy chcą pozbyć się smogu ze swoich miast dzięki flocie latających dronów.

Chińczycy mają już doświadczenie w tej kwestii. W celu pozbycia się smogu chcą wykorzystywać specjalną substancję, która rozpylona w powietrzu powoduje opad zanieczyszczeń na ziemię, tym samym oczyszczając atmosferę. Jak dotąd do jej rozpylania korzystano z samolotów. Drony można zastosować na o wiele bardziej masową skalę – są tańsze w utrzymaniu, łatwiejsze w kontroli i są bardzo wydajne.

Chiński smog to poważny problem. Powoduje on choroby płuc (w tym raka płuc) i jest sprawcą takich wypadków jak karambole na chińskich autostradach. Od niedawna przestał on być tylko problemem Chin – Japonia skarży się, że chiński smog odpowiedzialny jest za skażenie góry Fudżi. Chińskie zanieczyszczenia przedostają się również nad oceanem i trafiają na teren Stanów Zjednoczonych.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.