Gamepad nowego Xboxa dalej nie działa z Windows

Zapowiadając Xboxa One, Microsoft dodał, że gamepady do tej konsoli będą współpracować z komputerami z Windows, "w 2014 roku". Rok 2014 nadszedł. Sterowników do gamepadów jak nie było, tak nie ma.

Albert Penello, dyrektor ds. zarządzania produktami w Microsofcie, zdecydował się zdementować plotki sugerujące, jakoby Microsoft zdecydował się jednak nie udostępniać sterowników do pada Xboxa One dla systemu Windows. Uważano, że gigant, zamiast tego, zacznie sprzedawać zupełnie nowego gamepada, pomyślanego właśnie o komputerach osobistych.

Penello twierdzi, że to wierutna bzdura. Microsoft ponoć cały czas pracuje nad sterownikami i zadziałają one z obecnymi już w sprzedaży gamepadami. –

Nie ma planów na zrobienie nowego, osobnego kontrolera, który będzie działał tylko z Windows. Będzie tak jak w przypadku Xboxa 360: kontroler, który masz do Xboxa One zadziała. To nie oznacza, że nie wydamy pecetowej wersji kontrolera Xbox One — twierdzi Penello.

Kiedy więc te sterowniki zostaną wydane? Penello twierdzi, że „jeszcze w tym roku” i że „jak będzie mógł, to wyjaśni skąd wzięły się opóźnienia”. Bardzo duże opóźnienia, warto dodać…

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.