Google prezentuje Android Wear!

Okulary Google Glass to nie koniec. Google zamierza również oferować inteligentne zegarki. Będą one wyposażone w skrojony na miarę system Android Wear.

Android Wear pozwoli inteligentnym zegarkom na wyświetlanie powiadomień z aplikacji (na przykład nowy post na sieci społecznościowej, nowa wiadomość tekstowa, informacje o promocjach w danym miejscu, itd.). Za pomocą tego systemu będzie można również dyktować wiadomości, rezerwować stolik w restauracji czy zamówić taksówkę. Zegarek będzie też obsługiwał aplikacje dbające o zdrowie i finess i parować z innymi urządzeniami, by móc zdalnie sterować odtwarzanymi multimediami.

Wersja rozwojowa Android Wear jest już dostępna dla twórców aplikacji, by ci mogli je dopasować do nowej platformy. Pierwsi producenci, jacy zaprezentują niebawem urządzenia z Android Wear, to Asus, HTC, LG, Motorola, Samsung i Fossil. Partnerami są również Broadcom, Qualcomm, Imagination, Mediatek i Intel.

Pierwszym zegarkiem na rynku najprawdopodobniej będzie Motorola Moto 360. Ma on się pojawić w sprzedaży latem. Pojawić się ma również G Watch od firmy LG. Ceny i specyfikacje obu urządzeń nie są znane.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.