Google stara się zablokować sprzedaż urządzeń z Windows?

Na początku bieżącego roku Asus zapowiedział notebooka Transformer Book Duet, który ma mieć na pokładzie zarówno Androida, jak i Windows 8.1. Google'owi ponoć się to bardzo nie spodobało.
Asus Transformer Book Duet

Asus Transformer Book Duet

Według anonimowych źródeł dwóch redakcji, Cnetu i Digitimes, które opublikowały dwa oddzielne teksty na ten temat, premiera komputera Transformer Book Duet została przełożona z uwagi na naciski ze strony Google’a. Komputer miał być wyposażony w 13,3-calowy wyświetlacz, procesor Core i7 i przycisk, dzięki któremu można się błyskawicznie przełączać pomiędzy Windows 8.1 a Androidem.

Google najwyraźniej uważa, że Microsoft chce wykorzystać popularność Androida i wykorzystać ją do zwiększenia udziału rynkowego Windows. Gigant z Redmond, poproszony o komentarz przez Cnet, stwierdził, że nie ma nic przeciwko temu, by Android towarzyszył zainstalowanemu na tym laptopie Windowsowi.

Digitimes dodaje, że podobne problemy napotkali inni producenci urządzeń z Windows i Androidem na pokładzie. Niestety, nie wskazuje konkretnych marek.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.