GTX 800M: bo wydajność to nie wszystko

Granie na laptopie? Fajna sprawa, ale jeżeli nie masz w pobliżu gniazdka z prądem, to zabawa może się skończyć już po godzinie. Nvidia twierdzi, że przynajmniej częściowo rozwiązała ten problem, dzięki układowi GTX 800M i technice Battery Boost.

Osoby, które zdecydują się na zakup notebooka z układem graficznym z serii GTX 800M mają zauważyć zdecydowanie dłuższy czas pracy komputer na baterii. Wszystko dzięki mechanizmowi Battery Boost, który w czasie rzeczywistym dostosowuje moc układu graficznego do potrzeb gracza. Na domyślnych ustawieniach, ów mechanizm dba o to, by gry były wyświetlane z płynnością 30 klatek na sekundę (można to zmienić). Jeżeli ten warunek jest spełniony, a dodatkowa moc obliczeniowa nie jest wymagana, układ graficzny nie pobiera więcej prądu.

GTX 800M są, rzecz jasna, również i wydajniejsze od układów poprzedniej generacji (jak twierdzi Nvidia, różnice w wydajności sięgają od 15 do 60 procent). Układy są też cieńsze i lżejsze, dzięki czemu notebooki, w których będą instalowane, również takie mają być.

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.