Klawiatura z klocków LEGO [wideo]

Jason Allerman, twórca klawiatury opisujący siebie jako lego-artystę już w 2005r. podjął próbę stworzenia sprzętu z klocków LEGO bazującego na klawiaturze Microsoft Natural, ale napotkał wówczas zbyt wiele trudności.

Po latach Allerman postanowił jednak wrócić do projektu. Tym razem jednak wykorzystał sensory i płytkę ze starej klawiatury. Dzięki nowemu zestawowi LEGO Technics udało się zmontować w pełni funkcjonalne urządzenie sterujące. Autor przyznaje, że największym wyzwaniem było stworzenie odpowiedniej ramy, która pozwoliłaby na precyzyjne rozłożenie klawiszy, a także wybór samych klawiszy. Na szczęście grupa LEGO wydała na przestrzeni lat najbardziej potrzebne znaki i symbole. A tam, gdzie nie udało się skorzystać z gotowych wzorów twórca posłużył się ciekawymi zamiennikami np. Caps Lock zastępue klawisz z czerwonym kaskiem.

0
Źródło: Mashable.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.