Kłopoty Windows 8.1 z kalendarzem

Nasz Czytelnik doniósł nam o dość zabawnej usterce w najnowszym systemie Microsoftu. W przypadku zmiany formatu wyświetlania dat, zmieniają się odpowiednio etykiety, ale nie wprowadzone wcześniej ustawienia w harmonogramie.

Błąd w systemie Windows 8.1 wykrył nasz Czytelnik i autor bloga „Zapiski Admina”. Konfigurował on funkcję „Bezpieczeństwo rodzinne” w najnowszej wersji „Okienek”. Tak się jednak składało, że system ten został pobrany bezpośrednio z serwerów Microsoftu. To oznacza, że domyślnie ustawionym regionem był „Angielski (USA)”, co, rzecz jasna, można było później zmienić na „Polski” lub dowolny inny.

Problem w tym, że w systemie amerykańskim dniem rozpoczynającym początek tygodnia jest… niedziela. W przeciwieństwie do europejskich regionów, gdzie owym dniem jest poniedziałek. I tu dochodzimy do istoty usterki: po ustawieniu odpowiednich blokad we wskazanych dniach i zmianie regionu, blokadom zmieniają się etykiety dni, jednak faktyczne blokady pozostają na starych ustawieniach. W efekcie, przykładowo, system w piątek wykorzysta sobotni harmonogram.

Powiadomiliśmy już firmę Microsoft o wykrytej usterce. Szczegółowe informacje na jej temat znajdziecie na blogu „Zapiski Admina„.

Źródło: Zapiski admina
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.