LTE w Plusie przyspiesza do 225 Mb/s

Plus i Cyfrowy Polsat zaprezentowały możliwości LTE-Advanced w paśmie 2x15 MHz na częstotliwości 800 MHz, a osiągnięta testowo prędkość aż 225 Mb/s to możliwa szybkość dla wszystkich Polaków, gdy państwo polskie zdecyduje się na koncepcję jednej sieci dla wszystkich operatorów.
Zasięg LTE w Cyfrowym Polsacie

Zasięg LTE w Cyfrowym Polsacie

Osiągnięta szybkość LTE-A to aż 225 Mb/s, co jest całkowicie nowym wymiarem Internetu w Polsce. Plus i Cyfrowy Polsat jako pierwsi pokazali możliwości LTE-Advanced – i udowodnili, że jest technicznie możliwe osiągnięcie takiej szybkości oraz agregacja pasma 2×15 MHz.

Według niedawno połączonych operatorów, koncepcja jednej sieci telekomunikacyjnej z efektywnym wykorzystaniem pasma 800 MHz nie wymaga kilkuletnich prac. Dzięki technologii pozwalającej na efektywne wykorzystanie częstotliwości oraz istniejącej infrastrukturze technicznej, sieć LTE 225 Mb/s dostępna dla wszystkich Polaków jest możliwa do realizacji i może to nastąpić już w najbliższym czasie.

Dziś w zasięgu sieci LTE Cyfrowego Polsatu i Plusa jest 26 mln Polaków, czyli 2 na 3 mieszkańców naszego kraju i ok. 10 000 miejscowości. Częstotliwość 800 MHz pozwala na dotarcie z sygnałem nawet do najsłabiej zurbanizowanych obszarów kraju

0
Źródło: PLUS, Cyfrowy Polsat
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.