Marzenie policji? Pokazano drona z paralizatorem

Amazon dostarcza już paczki za pomocą dronów. Bezzałogowe statki latające mogą być wkrótce wykorzystane także przez policję w celu obezwładnienia przestępcy.

W ubiegłym tygodniu prezentowaliśmy Wam interaktywny stół dla Pizzy Hut, którego koncept stworzyła agencja kreatywna Chaotic Moon Studios. Ta sama firma podczas festiwalu SXSW pokazała publiczności projekt drona wyposażonego w taser. CUPID (Chaotic Unmanned Personal Intercept Drone) podczas pokazu poraził ochotnika prądem o napięciu 80 tys. woltów.

Choć w teorii paralizatory są tylko bronią obezwładniającą to w niektórych przypadkach ogłuszenie może zakończyć się śmiercią. W Ameryce Północnej liczba ofiar tej broni sięga ponad 330. Z tego względu dron wyposażony w paralizator jest kontrowersyjny w tym samym stopniu co sam taser. Chociaż Chaotic Moon Studios oficjalnie nie ma jeszcze żadnych planów produkcyjnych, studio liczy na to, że swoim pomysłem zainteresują policję.

Źródło: Dazeddigital.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.