Mozilla ma nowego szefa!

Firma odpowiedzialna za przeglądarkę Firefox i system Firefox OS ma nowego dyrektora generalnego. Został nim weteran Mozilli, Brendan Eich, który do tej pory pełnił funkcję szefa działu technologii.
Brendan Eich

Brendan Eich

Brendan Eich był z Mozillą od jej samego początku. Był też współtwórcą przeglądarki Netscape Navigator, która była fundamentem na którym zbudowano Firefoxa. Jest on odpowiedzialny również za stworzenie JavaScriptu, a więc jednego z najpopularniejszych języków webowych.

Eich zapowiedział, że skupi się teraz na rozwijaniu systemu Firefox OS, nawet jeżeli miałoby to oznaczać spowolnienie rozwoju Firefoxa. Oparty o języki webowe system operacyjny jak dotąd nie spotkał się ze zbyt ciepłym przyjęciem. Eich chce to zmienić.

Poprzednim dyrektorem generalnym Mozilli był Gary Covacs, ale zdecydował się odejść od firmy kwietniu ubiegłego roku. Funkcję tymczasowego szefa pełnił Jay Sullivan, który również planuje odejście.

0
Źródło: Mozilla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.