Napędy SSD od Plextora z odczytem 770 MB/s

Nowa seria dysków M6e korzysta z interfejsu PCI Express 2.0 x2, przez co omija "wąskie gardło" SATAIII, oferując wyższe prędkości transferu danych.

Dyski SSD Plextor M6e PCIe zbudowane są w oparciu o japońskie kości Toshiba Toggle NAND oraz najnowszy kontroler Marvell klasy serwerowej, model 88SS9183. Szybkość odczytu/zapisu wynosi odpowiednio 770/625 MB/s, a losowa ilość operacji wyjścia/wejścia jest równa 105 000/100 000 IOPS.

Seria M6e została zaprojektowana z myślą o graczach i entuzjastach. Na jej potrzeby opracowano autorskie oprogramowanie, optymalizujące pracę dysku w grach komputerowych, gdzie niezbędna jest bardzo szybka i stabilna wymiana danych pomiędzy poszczególnymi komponentami komputera PC.

Nowy M6e wspiera przy tym standard AHCI oraz jest kompatybilna zarówno z tradycyjnymi BIOS-ami, jak i UEFI.

Do sklepów produkty trafią na początku drugiego kwartału. Ich sugerowane ceny to 549 PLN brutto za wersję 128 GB oraz 899 PLN brutto za model o pojemności 256 GB.

0
Źródło: Plextor
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.