Nielegalne programy warte 100 tys. zł w katowickiej firmie

Firma w ramach prowadzonej działalności gospodarczej korzystała z nielicencjonowanego specjalistycznego oprogramowania projektowego. Wartość nielegalnych programów oszacowano wstępnie na 100 tysięcy złotych.

Prowadzone w tej sprawie śledztwo zostało poprzedzone zgłoszeniem kancelarii prawniczej zajmującej się ochroną praw własności. W trakcie zbierania materiału dowodowego śledczy ustalili, że jedna z firm działających na terenie Katowic pozyskała w sposób nielegalny programy komputerowe. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej bez zgody osób uprawnionych wykorzystywała je do projektowania materiałów dla przemysłu samochodowego. Na dwóch komputerach funkcjonariusze znaleźli nielegalne kopie programu projektowego oraz programy biurowe. Ich wartość oszacowano wstępnie na prawie 100 tysięcy złotych.

Za nielegalne użytkowanie oprogramowania i osiągane z tego tytułu korzyści majątkowe grozi pięcioletni pobyt w więzieniu.

Zdjęcie mężczyzny przed komputerem pochodzi z serwisu Shutterstock

0
Źródło: KWP w Katowicach, BSA
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.