Orange i mBank tworzą nowy, mobilny bank

Orange Polska i mBank podpisały umowę, dzięki której powstanie mobilny bank detaliczny dla użytkowników smartfonów i tabletów.

Oferta ma być skierowana do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Obejmie płatności mobilne, rachunki bieżące, pożyczki, depozyty oraz karty kredytowe i debetowe. Przygotowywane są nowe pakiety, składające się z usług finansowych i telekomunikacyjnych.

Orange Polska będzie odpowiedzialny za marketing i pozyskanie klientów do wspólnego przedsięwzięcia, zaś mBank będzie świadczyć usługi bankowe w ramach nowego oddziału, utworzonego w strukturach banku.

Współpraca operatora i banku oznacza, że klienci będą mogli korzystać z usług bankowych zarówno przy pomocy urządzeń mobilnych, jak i serwisu on-line, zawsze i wszędzie. Klientem nowego serwisu będzie można też zostać instalując aplikację na telefonie komórkowym i samodzielnie otwierając rachunek bankowy.

Przypomnijmy, że bardzo podobne przedsięwzięcie szykują właśnie T-Mobile i Alior Sync.

0
Źródło: mBank
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.