Politycy będą reklamować się na konsolach Microsoftu

Interaktywne bannery reklamowe na ekranie startowym (dashboard) Xboxa 360 i Xboxa One nie są oczywiście żadną nowością. Do tej pory jednak za ich pomocą reklamowano nowe filmy, gry, czy samochody.

To najprawdopodobniej już wkrótce ulegnie zmianie. Redakcja Washington Post donosi o tym, jakoby przedstawiciele Microsoftu pojawili się na corocznej konferencji CPAC, w której udział biorą amerykańscy konserwatyści. Przedstawiciele Microsoftu reklamowali swoje platformy: Xbox Live, Skype i MSN jako świetne miejsca na kampanie polityczne.

Sztaby wyborcze na pewno nie zignorują propozycji Microsoftu. Z tak ogromną bazą użytkowników, jaką są posiadacze konsol, którą w dodatku można sortować według okręgów wyborczych, bardzo łatwo dotrzeć do potencjalnych wyborców.

Pierwszym sztabem wyborczym, który skorzystał z tego rozwiązania w 2008 roku był sztab ówczesnego senatora Baracka Obamy. W 2012, walcząc o reelekcję, Obama również pojawiał się w sieci Xbox Live.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.