Posiadacze iOS i Androida zagrają razem

Google Play Games to usługa, która daje m.in. możliwość zapisywania stanu gry w chmurze między różnymi systemami czy porównywania wyników ze znajomymi. Na tegorocznej konferencji GDC Google ogłosiło wprowadzenie nowej funkcjonalności, która pozwoli użytkownikom Androida i iOS na wspólną grę w czasie rzeczywistym.

Wsparcie dla iOS dla Google Play SDK oznacza, że już wkrótce gracze konkurencyjnych systemów operacyjnych będą mogli grać wspólnie w tytuły umożliwiające zabawę wieloosobową. Dodatkowo wprowadzona zostanie także usługa umożliwiająca przesyłanie między graczami z obu platform wirtualnych prezentów mogących wspomóc rozgrywkę. Oczywiście funkcjonalności te nie zostaną zaimplementowane automatycznie, a zależeć będą głównie od samych developerów gier. Jest to jednak duży krok w kierunku multiplatformowości, na którą tak liczą gracze. Nieoficjalnie wiadomo także, że Microsoft planuje poszerzyć zasięg usługi Xbox Live wychodząc poza konsole i wejść na rynek Androida i iOS.Przyszłość rysuje się zatem różowo dla graczy, którzy nie chcą być uwiązani tylko do jednej platformy.

0
Źródło: appleinsider.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.