Telewizory już niedługo będą przeżytkiem

"Stwierdzenie, że telewizja jest oglądana tylko na telewizorach nie jest już prawdziwe" - powiedział Gerald Belson, wiceprezes Deloitte, amerykańskiej firmy przeprowadzającej audyty na szeroką skalę. Z przeprowadzonych przez Deloitte badań wynika, że telewizory powoli będą odchodzić do lamusa - przynajmniej w kontekście oglądania filmów i seriali.

W badaniu dotyczącym zwyczajów oglądania filmów i seriali w kontekście technologii wzięło udział 2000 Amerykanów. Choć w ogólnym rozrachunku 71% badanych dalej wykorzystuje w tych celach głównie telewizor, to rozbijając ankietowanych na grupy wiekowe widać pewną zależność. Im osoby są młodsze tym częściej sięgają po inne urządzenia. Najmłodsze pokolenie (w wieku 14-24 lat) w 48% do oglądania telewizji wykorzystuje już komputery, smartfony i tablety.

Wraz z rozwojem internetu i popularyzacją urządzeń mobilnych ta tendencja z pewnością będzie rosła i stanie się bardziej zauważalna, gdy młode pokolenia zaczną dorastać. Może telewizory nie znikną prędko z naszych salonów – w końcu dalej mogą służyć nam jako monitory i ekrany do grania na konsolach – ale sama telewizja trafi najpewniej do sieci.

0
Źródło: Recode.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.