Valve ponownie zmienia projekt swojego gamepada

Firma Valve opublikowała nowy projekt swojego gamepada o nazwie Steam Controller. Zmian jest całkiem sporo: zrezygnowano całkowicie z ekranu dotykowego na rzecz trzech nowych przycisków, w tym jednego z logo Steam.

Valve wysłał do mediów zdjęcie, które przedstawia nową wersję Steam Controllera. Gamepad został właściwie całkowicie przeprojektowany. Zyskał kilka nowych przycisków, w tym D-pad po lewej stronie i przyciski A, B, X i Y po prawej. Na środku kontrolera pojawiły się dwa owalne przyciski i jeden z logo Steam pomiędzy nimi.

Ten ostatni najprawdopodobniej będzie służył do wywołania interfejsu linuxowego systemu dla graczy SteamOS, jaki stworzył Valve. Gamepady Steam Controller będą dołączane do komputerów Steam Machine, które będą wykorzystywały ów system operacyjny. W sprzedaży mają się pojawić jeszcze w tym roku.

0
Źródło: Valve
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.