VLC dla Windows 8.1 już w poniedziałek!

Odtwarzacz VLC w końcu zawita w wersji dostosowanej do najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. Odpowiedzialna za niego grupa VideoLAN twierdzi, że powinien on pojawić się w Sklepie Windows już w poniedziałek.

VLC w wersji dedykowanej dla Windows 8 powstawał od końca 2012 roku. Z racji tego, że ten odtwarzacz to niekomercyjny, hobbystyczny projekt, a wersja dla najnowszego systemu Microsoftu wymagała napisania go praktycznie od nowa, prace cały czas się przedłużały.

Na szczęście nie musimy już dłużej czekać. Atutem VLC jest obsługa praktycznie dowolnego formatu wideo, czego nie można powiedzieć o wbudowanym w Windows 8.1 odtwarzaczu. Co więcej, VLC wykorzystuje własne kodeki, więc nie trzeba nimi „śmiecić” systemu, by móc odtworzyć dowolny film.

VLC dla Windows 8 będzie obsługiwał dzielenie ekranu, strumieniowanie multimediów i zewnętrzne nośniki danych. Zabraknie mu jednak jednej funkcji, która dla polskich użytkowników może się okazać kluczowa. Pierwsza wersja VLC dla Windows 8 nie będzie obsługiwała wyświetlania napisów. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że ów brak zostanie szybko uzupełniony…

0
Źródło: VideoLAN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.