Wirtualna rzeczywistość dla PlayStation 4

Sony oficjalnie potwierdził krążące po Sieci plotki: firma ta faktycznie pracuje nad hełmem do wirtualnej rzeczywistości. Eksperyment nazywa się "Project Morpheus" i jest tworzony z myślą o PlayStation 4.

Sony opublikował zdjęcie hełmu, na temat którego plotki krążyły już od jakiegoś czasu. Urządzenie renderuje obraz w rozdzielczości 1080p i oferuje 90-stopniowe kąty patrzenia. Hełm będzie współpracował z padami DualShock 4 oraz z PlayStation Move.

Za śledzenie ruchu odpowiadać będą akcelerometr i żyroskop a także PlayStation Camera. Sony na potrzeby hełmu opracował też nową technikę przetwarzania dźwięku przestrzennego, dzięki czemu przestrzeń dźwiękowa ma się dostosowywać do aktualnej pozycji głowy.

Prace nad „Project Morpheus” trwają już ponad trzy lata. Partnerzy Sony wkrótce go otrzymają do testów, by mogli zacząć tworzenie prototypów pierwszych gier. Data rynkowej premiery hełmu nie jest znana.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.