Yahoo kończy z Google i z Facebookiem

Nowa prezes Yahoo, Marissa Mayer zaskoczyła nas po raz kolejny. Już wkrótce użytkownicy Yahoo nie będą mogli zalogować się na swoje konta przy użyciu kont Google i swoich profili na Facebooku.

Logowanie się za pomocą swojego konta Facebook, czy Google stało się dzisiejszym standardem, jeśli chodzi o logowanie się/zakładanie kont w nowych serwisach w Sieci. Yahoo postanowiło zrezygnować z tej metody. Dlaczego? Jak zwykle, chodzi tutaj o dobro użytkownika.

Zdaniem przedstawicieli Yahoo, brak możliwości logowania się przy pomocy swojego konta Google/Facebook powinna… spodobać się użytkownikom. Jeśli będą zmuszeni do założenia nowego konta w jednym z serwisów Yahoo, otrzymają „bardziej spersonalizowaną usługę”, cokolwiek miałoby to oznaczać.

Oczywiście w komentarzu nawet nikt nie wspomniał o tych użytkownikach, którzy po tym, jak zobaczą, że nie mogą zalogować się gdzieś przy pomocy dwóch kliknięć, mogą po prostu zrezygnować z zakładania nowego konta.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.