Zaprezentowano piątą wersję silnika Unity [wideo]

Najnowsza odsłona jednego z najbardziej popularnych silników wykorzystywanych przy produkcji gier mobilnych i gier niezależnych na większe platformy przyniesie kilka istotnych usprawnień.

Piąta odsłona silnika umożliwi sprawne generowanie dynamicznego oświetlenia w czasie rzeczywistym i realistycznie wyglądających cieni. Usprawnieniu uległ także interfejs systemu dla potrzeb grafiki 2D i 3D (otrzymają go także posiadacze wcześniejszej wersji Unity). Developerzy ucieszą się także z pewnością z możliwości zaawansowanego miksowania dźwięków w czasie rzeczywistym i dodawania specjalistycznych efektów. Unity 5.0 obsługiwać będzie także 64-bitowe procesory. Więcej szczegółów dowiecie się z poniższego wideo:

Gry stworzone na tym silniku będziemy mogli zobaczyć na najpopularniejszych systemach operacyjnych: Androidzie, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Windows, Mac OS, Linux i konsolach PS3, PS Vita, Xbox 360 i Wii U.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.