„Windows ma działać wszędzie”

Jak wynika z ofert pracy opublikowanych przez Microsoft, firma ta nie zakończyła swoich wysiłków mających na celu odchudzenie systemu Windows. Firma ta chce znacznie zmniejszyć jego wymagania sprzętowe i objętość.

Microsoft szuka osób do pracy, które są w stanie „analizować i zmieniać zespołowo duże części kodu programu, którego się nie zna, bez jego uszkodzenia, by Windows był chudszy i mógł działać wszędzie”. W przyszłości objętość Windows „ma być mierzona w megabajtach, a nie w gigabajtach”.

Celem Microsoftu jest dalsze odchudzanie Windows, Windows RT i Windows Phone, by mogły działać na jeszcze słabszym i jeszcze tańszym sprzęcie. Niestety, szczegóły tych planów nie są znane i wiemy właściwie tyle, ile Microsoft zdecydował się zdradzić w swoich ofertach pracy.

Windows 8.1 już teraz ma zdecydowanie zadowalające wymagania sprzętowe. System ten jednak jest bardzo łakomy na pamięć masową i dalsze optymalizacje w tej kwestii są nie tylko mile widziane, ale też, biorąc pod uwagę rozwiązania konkurencji, wręcz niezbędne.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.