25 kwietnia ostateczną datą „zniknięcia” smartfonów Nokii

We wrześniu ubiegłego roku Microsoft ogłosił, że planuje przejąć od Nokii dział urządzeń i usług. Wartość transakcji to 7,2 miliarda dolarów. Zostanie ona sfinalizowana już w najbliższy piątek.

Wszystkie urzędy regulujące rynek ostatecznie wyraziły zgodę na przejęcie działu urządzeń i usług Nokii przez Microsoft. Oznacza to, że już w najbliższy piątek stanie się on własnością giganta z Redmond. Sam zainteresowany twierdzi, że „pomoże mu to w przyspieszaniu wdrażania innowacji i zdobywaniu rynku przez Windows Phone” oraz „zaprezentowaniu miliardowi użytkowników telefonów Nokia usług Microsoftu”.

Microsoft nie tylko przejmie odpowiedzialność za smartfony Lumia z Windows Phone, ale również za linię X z Androidem, za smartfony z systemem Asha oraz za zwykłe, tradycyjne telefony komórkowe. Dodatkowo, witryna nokia.com oraz powiązane z nią kanały społecznościowe przez rok będą kontrolowane przez Microsoft.

Microsoft nie przejmuje jednak praw do marki Nokia. Będzie mógł ją wykorzystywać tylko przy okazji smartfonów z Androidem i Ashą. Oznacza to, że kolejne Lumie będą oznaczone logiem Microsoft (lub, być może, inną stworzoną do tego celu marką).

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.