Dania pierwszym krajem odtworzonym w Minecrafcie

Kreatywność graczy Minecrafta chyba nigdy nie przestanie nas zadziwiać. Gdy jedni budują fantastyczne krainy znane z filmów czy książek, drudzy próbują odtworzyć konkretne miejsca na Ziemi. Simon Kokkendorf i Thorbjørn Nielsen należą do tej ostatniej grupy. Mężczyźni właśnie przenieśli do Minecrafta CAŁĄ swoją ojczyznę.

Od dzisiaj każdy kto ma 1 terabajt wolnego miejsca na dysku (bo tyle zajmuje cała mapa) może przejść się po duńskich miasteczkach, lasach i wybrzeżach dzięki dwóm pracownikom rządowej agencji Geodatastyrelsen. Wykorzystując posiadane dane geologiczne oraz różnego rodzaju cyfrowe mapy mężczyźni „zbudowali” Danię w Minecrafcie z 4 bilionów bloków. Mapa posiada także specjalny układ współrzędnych, który umożliwi znalezienie graczom konkretnej lokalizacji np. rodzinnych stron czy centrum miasta.

Co ciekawe projekt powstał głównie po to, by umożliwić dzieciom w szkołach poruszanie się po trójwymiarowym modelu kraju i wykorzystanie go do różnego rodzaju zajęć, nie tylko z geografii ale także np. z matematyki. Mapa jest dostępna w trybie creative, więc każdy gracz może ją udoskonalać lub przekształcać według własnego uznania – niedozwolone jest tylko używanie dynamitu.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.