Facebook wystartował z własną agencją informacyjną

Facebook w dniu dzisiejszym uruchomił profil, który dostarczać będzie użytkownikom Facebooka najnowsze wiadomości ze świata. Wystarczy, że polubicie profil FB Newswire.

Profil będzie dostarczał nam najświeższych wiadomości z całego świata dzięki specjalnego algorytmu. Niestety Facebook nie zdradził szczegółów na temat działania algorytmu. Wiemy jedynie tyle, że spośród tysięcy doniesień, te najciekawsze i najważniejsze mają pojawiać się automatycznie na stronie FB NewsWire.

Serwis został stworzony przy współpracy z agencją informacyjną Storyful, zatrudniającą dziennikarzy na trzech kontynentach. Wraz z wystartowaniem FB Newswire będą oni przeglądać informacje umieszczane w mediach społecznościowych, weryfikować je i jeśli zajdzie taka potrzeba, uzupełniać o niezbędne szczegóły.

Portal powstał głównie z myślą o dziennikarzach, jednak już teraz widać, że cieszy się on ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich użytkowników Facebooka.

0
Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.