Game Boy ma już 25 lat!

21 kwietnia 1989 roku firma Nintendo wprowadziła w Japonii do sprzedaży konsolę Game Boy. Efektem tej premiery było wywrócenie rynku elektronicznej rozrywki do góry nogami i ustanowienie mocnej pozycji Nintendo na wiele, wiele lat.

25-letnia już konsola Game Boy znalazła 150 milionów nabywców na całym świecie. Urządzenie wyposażone było w czarnobiały wyświetlacz i 8-bitowy procesor. Co ciekawe, nie był ani pierwszą przenośną konsolą na rynku, ani najlepiej wyposażoną. O sukcesie Game Boya zadecydowały zgodne z nim gry, w tym dołączony do każdej sprzedawanej konsoli Tetris.

Do dziś nikomu nie udało się powtórzyć spektakularnego sukcesu Nintendo, a wielu próbowało. Urządzenia takie, jak PlayStation Portable czy PlayStation Vita są bez wątpienia rynkowymi sukcesami, ale owe sukcesy bledną, patrząc na ilość sprzedanych sztuk urządzenia od Nintendo.

Nintendo wciąż jest obecny na rynku konsol przenośnych i ma na nim bardzo mocną pozycję. Aktualnie feruje konsolę Nintendo 3DS i, jak twierdzi, zupełnie się nie przejmuje coraz większą popularnością gier na smartfony.

0
Źródło: Nintendo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.