Google skupuje patenty od podwykonawcy Apple’a

Foxconn produkuje podzespoły dla wielu znanych firm zajmujących się sprzętem komputerowym, w tym dla Apple'a. Chiński producent zdradził, że właśnie doszedł do ciekawego porozumienia patentowego z Googlem.

Zespół fabryk Hon Hai, znany również pod nazwą Foxconn, specjalizuje się w produkcji podzespołów dla firm zajmujących się sprzętem komputerowym. Słynie z tego, że jest jednym z głównych podwykonawców firmy Apple. Foxconn jest właścicielem 64 300 patentów na całym świecie i stara się o prawo do kolejnych 128 400. Mieści się w pierwszej dwudziestce firm operujących na rynku amerykańskim, które posiadają największą liczbę patentów.

Teraz firma ta ujawniła, że sprzedała „część” swoich patentów firmie Google za nieujawnioną sumę pieniędzy. Google, jak widać, wzmacnia swoją pozycję na rynku patentowym po wielu atakach ze strony innych firm, które sugerują, że twórcy Androida naruszają ich własność intelektualną. W 2011 roku gigant kupił Motorolę, po czym ją odsprzedał firmie Lenovo, zachowując dla siebie jej patenty.

Google odmawia komentarza w tej sprawie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.