Google zwiększa stawkę, jeśli chodzi o mobilnych astytentów głosowych

Od jakiegoś czasu w Sieci pojawiają się plotki o najnowszym Androidzie. W tym również informacje o tym, jakoby Google już niedługo było gotowe na udostępnienie swojej odpowiedzi na Siri i Cortanę.

Najważniejszą informacją z ostatnich dni jest to, że asystent Google – Google Everywhere wprowadzi tzw „akcje głosowe” – dzięki temu za pomocą głosu, będziemy mogli obsługiwać naszego klienta poczty elektronicznej, odbierać SMS-y, czy przeglądać zdjęcia.

Asystenta będzie można wywołać oczywiście w dowolnej chwili. Niestety na więcej informacji będziemy musieli poczekać do czasu, kiedy odbędzie się tegoroczne Google I/O. Do tego czasu możemy tylko zgadywać jak Google planuje „zagiąć” konkurencję w postaci Cortany od Microsoftu i Siri Apple’a. Obie aplikacje spisują się nad wyraz dobrze, przez co Android coraz częściej postrzegany jest jako wybrakowany system.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.