Google zwraca pieniądze za androidowy przekręt

Na początku miesiąca informowaliśmy was, że promowana przez Google w sklepie Play aplikacja Virus Shield to przekręt mający na celu wyłudzanie pieniędzy. Google zdecydował się podjąć męską i właściwą decyzję i chce zwrócić pieniądze wszystkim osobom, które ją zakupiły.

Virus Shield był płatną aplikacją, która miała chronić urządzenia z Androidem przed złośliwym oprogramowaniem i przyspieszać działanie tego systemu. Jak się jednak okazało, aplikacja ta potrafiła tylko wyświetlać przeróżne ikony i nie robiła absolutnie nic innego. Nie przeszkadzało jej to być promowaną w kategorii „najlepsze płatne aplikacje”.

Google, na szczęście, potrafi przyznać się do pomyłki. Rozpoczął wysyłkę maili do wszystkich osób, które zakupiły Virus Shielda, informując je, że aplikacja była oszustwem i że w przeciągu najbliższych 14 dni otrzymają zwrot pieniędzy. Dodatkowo, w ramach zadośćuczynienia, poszkodowane osoby otrzymają pięć dolarów na zakupy w Google Play.

0
Źródło: Android Police
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.