HTC One M8 w benchmarkach nie oszukuje, ale…

Fałszowanie wyników testów, czy optymalizacja wydajności? HTC ma bardzo ciekawe podejście jeśli chodzi o testowanie wydajności swojego najnowszego telefonu HTC One M8.

Tuż po premierze HTC One M8, kiedy to w Sieci pojawiły się pierwsze wyniki benchmarków tego telefonu, nie wszyscy uwierzyli, że nowy flagowiec od HTC jest aż tak szybki. Z wyjaśnianiem wątpliwości pośpieszył sam producent. HTC przyznało, że ich najnowszy smartfon przechodzi w tryb wysokiej wydajności (high performance mode), jeśli system wykryje, że użytkownik uruchamia jedną z popularnych aplikacji do przeprowadzania benchmarków.

Jednym słowem: jeśli chcesz przetestować wydajność HTC One M8 i telefon to wykryje, zacznie działać szybciej!

Oczywiście zwiększona wydajność sprzętowa odbywa się kosztem baterii. HTC twierdzi oczywiście, że nie zrobiło nic złego i gdzieś między wierszami sugeruje, że wszyscy producenci uciekają się do podobnych trików. Co więcej, tryb wysokiej wydajności został udostępniony dla użytkowników. Trzeba go trochę poszukać w gąszczu ustawień, ale jest. A, że uaktywnia się sam po uruchomieniu benchmarku? No cóż…

0
Źródło: PCmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.