Jak wyglądałby lag w prawdziwym życiu? [wideo]

Ciągłe lagi, nie tylko w grach online, potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Szwedzki dostawca internetu Ume.net przeprowadził eksperyment, który miał uzmysłowić nam dobitnie tę okrutną prawdę.

Czterech ochotników poproszono o założenie Oculus Rifta zintegrowanego z Raspberry Pi, internetową kamerką oraz słuchawkami tłumiącymi dźwięk z otoczenia. Następnie młodzi ludzie mieli za zadanie brać udział w szeregu codziennych czynności – gotowaniu, ćwiczeniach fitness, graniu w ping-ponga czy kręgle i jeżdżeniu autobusem. Efekt możecie zobaczyć powyżej. Uczestnicy obijali się o innych ludzi jak zombie i mieli trudności z najprostszymi rzeczami.

Poniżej możecie zobaczyć także wersję nagrania z perspektywy pierwszej osoby. Ume zrealizował w ten sposób także sprytną kampanię marketingową. Bo jeśli nie akceptujesz lagów w „wersji offline” dlaczego godzisz się na nie będąc podłączonym do sieci? 😉

0
Źródło: Mashable.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.